Zavření základní školy od 14. 10. 2020

12. 10. 2020

Vážení rodiče,

na základě rozhodnutí vlády ze dne 12. 10. cca. ve 22:00 hod. se od středy 14. 10. 2020 uzavírají opět základní školy.  Od středy přechází celá škola na distanční výuku, končí střídavá výuka pro 2. stupeň.  Zakazuje se činnost školní družiny.   

Distanční výuka bude probíhat ve formě online i offline. Každý ročník bude mít speciální rozvrh, kde budou přesně definované online hodiny. Rozvrhy budou během úterý zveřejněny na webu školy a pokusíme se je všem přítomým žákům předat osobně a zajistit, aby si ze školy odnesli všechny učebnice a sešity. Distanční výuka je pro žáky povinná (Školský zákon), neúčast musí být řádně omluvena u třídní učitelky/třídního učitele mailem, následně do ŽK. Zameškané učivo si musí každý žák zodpovědně doplnit. V aplikaci Škola Online budou průběžně aktualizovány informace k výuce, zadávány domácí úkoly. I v období distanční výuky mohou být žáci hodnoceni. 

Budeme se snažit zajistit dostatečně kvalitní distanční výuku, jsme připraveni pomoci při domácím vzdělávání Vašich dětí. Prosíme o pochopení, když něco nevyjde, nepodaří se. Již nyní víme, že kvalita online výuky může být ovlivněna nestabilním signálem, přetížením sítě. Pokud se takové případy vyskytnout, napište vyučujícím a požádejte o konzultaci.

Postupně zřizujeme všem žákům žákovské školní e-mailové účty a budeme rozesílat každému žákovi PIN a informace o registraci do systému Škola Online. Starší žáci si mohou sami v aplikaci sledovat aktualizaci údajů k výuce, u mladších žáků počítáme s pomocí od rodičů. První ročník je specifický, zde bude stačit pravidelné sledování informací na účtu zákonného zástupce, účet žáka může zůstat v nečinnosti. Pro případné dotazy pište na mail: skola@zskunice.cz.

 

Děkuji Vám za spolupráci a podporu.

Blanka Chramostová 

Zpět na výpis všech novinek