07. 07. 2023

Organizace školního roku 2023/2024.

Období školního vyučování a období školních prázdnin stanovuje zákon č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů. Podrobnosti k organizaci školního roku, druhy, délku a termíny školních prázdnin upravuje vyhláška č. 16/2005 Sb., o organizaci školního roku, ve znění pozdějších předpisů. Informace k organizaci školního roku 2022/2023 vycházejí z výše uvedených právních předpisů.

Vyučování ve školním roce 2023/2024 začne ve všech základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích v pondělí 4. září 2023.
Podzimní prázdniny stanovuje MŠMT na čtvrtek 26. října a pátek 27. října 2023.
Vánoční prázdniny začínají v sobotu 23. prosince 2021 a končí v úterý 2. ledna 2024.
Vyučování začne ve středu 3. ledna 2024.
Vysvědčení s hodnocením za první pololetí bude žákům předáno ve středu 31. ledna 2024.
Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 2. února 2024.
Jarní prázdniny v délce jednoho týdne připadnou na týden: 19. 2. - 25. 2. 2024.
Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 28. března 2024.
Vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v pátek 28. června 2024.
Hlavní prázdniny trvají od 29. června 2024 do 1. září 2024.
Vyučování ve školním roce 2024/2025 začne v pondělí 2. září 2024.

Základní škola Kunice zahájila 1. března 2023 realizaci projektu ZŠ Kunice šablony OP JAK
(reg. č. CZ.02.02.XX/00/22_002/0004437). Projekt je realizován v rámci Operačního programu Jan Amos Komenský, priorita Vzdělávání, cíl politiky Sociální Evropa, specifické cíle:
• Zvýšit kvalitu, inkluzivitu a účinnost systémů vzdělávání a odborné přípravy a jejich relevantnosti pro trh práce, mimo jiné i uznáváním výsledků neformálního a informálního učení, s cílem podpořit získávání klíčových kompetencí včetně podnikatelských a digitálních dovedností, a prosazováním zavádění duálních systémů odborné přípravy a učňovské přípravy
• Prosazovat rovný přístup ke kvalitnímu a inkluzivnímu vzdělávání a odborné přípravě a jejich úspěšnému ukončení, a to zejména v případě znevýhodněných skupin, od předškolního vzdělávání a péče, přes všeobecné vzdělávání a odborné vzdělávání a přípravu až po terciární úroveň, jakož i vzdělávání a studium dospělých, včetně usnadnění vzdělávací mobility pro všechny a přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením
V rámci projektu dojde k personálnímu posílení základní školy, vzdělávání pracovníků, spolupráci pracovníků ve vzdělávání a aktivitám inovativního vzdělávání.
NA PROJEKT BYLA POSKYTNUTA FINANČNÍ PODPORA Z EVROPSKÉ UNIE

Základní škola Kunice, příspěvková organizace je příjemcem podpory z EU na pořízení mobilních digitálních zařízení pro znevýhodněné žáky (prevence digitální propasti).

Vzor publicity cíl 172 – distanční výuka

Vzor publicity cíl 173 – prevence digitální propasti

Vzor publicity cíl 173 a 174 současně

Vzor publicity cíl 174 – digitální učební pomůcky

Základní škola Kunice pořádá na oslavu přicházejícího léta a prázdnin tradiční školní akci, na kterou srdečně zve všechny, kteří se chtějí na nás přijít podívat a strávit odpoledne ve společnosti dětí z kunické školy.

Podrobné informace naleznete zde: Hurá pouť Kunice (kunice-fair.duckdns.org)

ZÁKLADNÍ ŠKOLA KUNICE HLEDÁ PANÍ NA ÚKLID

Požadujeme:

• Zdravotní způsobilost
  • Čistý rejstřík trestů
  • Flexibilita
  • Samostatnost

Nabízíme:

• Nástup srpen 2024
  • Částečný úvazek

V případě zájmu nás kontaktujte na e-mail: skola@zskunice.cz , tel: 724 040 211.

Chcete sportovat? Využijte venkovní hřiště u školy.

Základní škola Kunice nabízí využívání sportovního hřiště ve všední dny v odpoledních hodinách, o víkendu po celý den.

Informace: blanka.chramostova@zskunice.cz, tel.: 724 040 211

romana.votluckova@zskunice.cz, tel.: 730 872 782

Týden plný dobrodružství v Horském domově ve Strážném

Když se řekne škola v přírodě, mnohým z nás se vybaví vzpomínky na nezapomenutelné chvíle strávené mimo třídu. Takový týden jsme právě zažili s dětmi ze čtvrté a 5. A třídy v Horském domově ve Strážném.

Během týdne jsme se vydali na dvě dlouhé procházky, nám umožnily nejen obdivovat krásu přírody, ale zároveň nám prověřily naši fyzickou zdatnost. Ušli jsme téměř 30 km, děti se učily orientovat pomocí turistických značek, měřily si ušlou vzdálenost na chytrých hodinkách a následně porovnávaly počty ušlých kroků, někdo si cestou prozpěvoval, někdo brblal, že ho bolí nohy, pro někoho to bylo pohodové chození po našich krásných Krkonoších.

Mezi vycházkami byl i čas na kooperativní hry -  oblíbených způsob, jak trávit společný čas mimo školní lavice. Tyto hry nám pomohly posílit týmového ducha a naučit se, jak efektivně spolupracovat. Vrcholem našeho týdne byla noční bojovka, kterou pro děti připravila Adélka a Kristýnka, naše milé slečny asistentky. Tato aktivita poskytla dětem příležitost projevit jejich odvahu a vzájemnou podporu. Všechny děti se se zájmem zapojily a i přes počáteční obavy z noční oblohy a blízkého kostela, odkud se linuly podivné zvuky, se statečně vydaly na cestu…..rozzářené oči a touha podělit se o zážitky z bojovky byly důkazem, že si to děti užily.

Poslední večer našeho pobytu byl korunován discotékou. Kluci i holky tančili od první písničky, radostně se smáli a zpívali. Byla to skvělá oslava konce našeho týdne plného dobrodružství.

Celkově vzato, náš týden v Horském domově ve Strážném byl plný dobrodružství, vzájemného poznávání a zábavy. Těšíme se na další podobné akce! Blanka a Martina