Abychom podpořili děti ve čtení, spolupracujeme s knižními kluby vybraných nakladatelství, která vydávají knihy pro děti. Tato nakladatelství nám posílají několikrát ročně své nabídkové katalogy knih pro děti, ve kterých nabízejí knížky se slevou. Děti tak mají možnost získat knihy za cenu výrazně nižší než v knihkupectví.

V současné chvíli spolupracujeme s nakladatelstvím Albatros (Klub mladých čtenářů).

Jak objednat knihy:

Pokud si v katalogu, který děti ve škole (v případě zájmu) dostanou, vyberete některou z knih, vyplňte Objednávkový list. Ten najdete zpravidla na konci katalogu. Do kolonky u knih, které objednáváte, napište počet kusů (1, 2…), vyplňte jméno dítěte, třídu, celkový počet knih a cenu za knihy celkem. Pokud si chcete vyzvednout knihy osobně (protože je chcete dát dětem např. jako dárek), prosím, připište toto do objednávky a uveďte emailovou adresu. Takto vyplněnou objednávku spolu s částkou k platbě mohou děti odevzdat paní třídní učitelce nebo přímo do rukou paní knihovnice. Pozor od školního roku 2019/2020 se knihy platí předem.

Údaje z objednávky zůstávají ve školní knihovně, za celou školu se odesílá pouze hromadná objednávka knih. Na objednání knih máte zhruba 2 týdny, termín je vždy uvedený na plakátu umístěném na nástěnkách v přízemí a také ve školní knihovně. Po daném termínu odesíláme hromadnou objednávku a knihy by měly přijít zhruba do 14 dnů, termín záleží na množství objednávek ve skladu nakladatelství.

Jak vyzvednout knihy:

Knihy si děti či rodiče vyzvedávají v otevírací době ve školní knihovně nebo do domluvě s paní Věrou Hájkovou.

Může se stát, že některé z knih nedorazí z důvodu vyčerpání skladových zásob nakladatelství. V takovém případě čekáme na pozdější dodání.